2018-04-17 Msza św. dziękczynna w 80 rocznicę kanonizacji Andrzeja Boboli

Msza św. dziękczynna w 80 rocznicę kanonizacji Andrzeja Boboli w przemyskim kościółku pw. MBNP na Błoniu.


Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię Ks. Andrzej Bienia – dyrektor Archidiecezjalnego Radia Fara. W koncelebrze mszy św. uczestniczyli Ks. prof. Stanisław Haręzga, Ks. Zbigniew Skrabut  oraz proboszcz parafii Ks. Stanisław Ożóg.
W mszy św. uczestniczyli parafianie, członkowie Bractwa Św. Andrzeja Boboli, przemyscy i zamiejscowi goście oraz poczty sztandarowe przemyskich Szkół, Związków  Zawodowych  Solidarność, a także poczet sztandarowy Piątego Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

W pięknej homilii Ks. Andrzej Bienia mówił o życiu, męczeńskiej śmierci za katolicką wiarę  z rąk ukraińskich kozaków  oraz o kulcie  Św. Andrzeja Boboli, który urodził się 30 listopada 1591r. w Strachocinie k/Sanoka, gdzie do dzisiaj w kaplicy na wzgórzu zwanym Bobolówką odprawiane są msze św. za Ojczyznę i modlitwy  do Św. Andrzeja Boboli,  którego Oj. Św. J.P.II  w dniu 16 maja 2002r. ogłosił Patronem Polski.
Na Bobolówkę, do Św. Andrzeja Boboli  przyjechał i modlił się 16 maja 2015r. kandydat na Prezydenta  Andrzej Duda.

Jesteśmy przekonani, że  nasz  Prezydent RP Andrzej Duda, tam na Bobolówce wymodlił u swojego Patrona zwycięstwo w wyborach prezydenckich -  powiedział Pan Jan Fac organizator uroczystości  członek   Bractwa Św. Andrzeja Boboli przy kościółku na Błoniu.
Tu w naszym kościele na Błoniu, w każdą drugą sobotę miesiąca uczestniczymy w Mszy św. za Ojczyznę z wystawieniem i ucałowaniem relikwii  Św. Andrzeja Boboli.                    

Oprawę muzyczną naszych mszy św. tak jak i dzisiejszej zapewnia  Orkiestra Państwowej Straży Pożarnej z Medyki pod batutą Pana Stefana  Penkowskiego, a której kierownikiem jest Pan Tomasz Piechnica.

Stanisław Szarzyński

 

<< GALERIA

725 gości, w tym 1 dzisiaj