Niedziela VI Zw. w Roku Lit. 11.02.2018 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej Parafii uroczyście Dzień Chorych będziemy obchodzić w I Sobotę Maja.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy bardzo gorąco do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz w intencji uzależnionych i za ich rodziny.
 4. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas II Gimnazjum.
 5. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VI.
 6. W środę spotkanie dla młodzieży klas VII.
 7. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego.
 8. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w Nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych Nabożeństwach zyskuje się odpusty pod zwykłymi warunkami.
 9. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione: rano o godz.   7,oo i   9,oo;   a po południu o godz. 16,oo i 17,oo. Wszystkie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem. Przypominamy, że godziny wszystkich Mszy św. są podane w kalendarzu parafialnym.
 10. Składka w Środę Popielcową będzie przeznaczona na działalność charytatywną jako jałmużna wielkopostna.
 11. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Będą przygotowane woreczki ze szczyptą popiołu.
 12. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 13. W   środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17,oo.
 14. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 15. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo.   Dla wszystkich Droga Krzyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza   św.    Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych.
 16. W przyszłą niedzielę dla dzieci z klas III poświęcenie i rozdanie książeczek.
 17. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 15,oo. Msza św. będzie bez kazania i Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym.
 18. Przez cały Wielki Post po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie Bożego Grobu.

 

<< POWRÓT

306 gości, w tym 1 dzisiaj